Sulkaset ry on vuonna 1975 perustettu tamperelainen sulkapallon erikoisseura. Vuosien varrella seura on kasvanut monipuoliseksi ja vireäksi yhteisöksi. Haluamme kuitenkin jatkuvasti kasvattaa ja kehittää toimintaamme, jonka takia haemme nyt uutta valmennuspäällikköä.

Valmennuspäällikön tehtävät ja työmäärä ovat sovittavissa hakijan osaamisalueiden ja elämäntilanteen mukaan. Mahdollisia työtehtäviä ovat esimerkiksi seuran harjoitusvuorojen ja tapahtumien suunnittelu, valmentaminen ja osallistuminen seuran kehittämistyöhön.

Toivomme, että olet kiinnostunut sulkapallovalmentamisesta ja sen kehittämisestä Pirkanmaalla.

Hakuohjeet

Hakuaika tehtävään on 16.5.-20.8.2023. Lähetä vapaamuotoinen hakemus sähköpostilla osoitteeseen johtokunta@sulkaset.fi . Tehtävän aloitus sovitaan tehtävään valitun henkilön kanssa.

Lisätietoja voi kysyä seuran vpj Ville Tuomiselta numerosta 040 848 4730 tai sähköpostilla myclub@sulkaset.fi .