Sulkaset ry on vuonna 1975 perustettu tamperelainen sulkapallon erikoisseura. Vuosien varrella olemme kasvaneet monipuoliseksi ja menestyneeksi seuraksi sekä aktiiviseksi ja monipuoliseksi yhteisöksi. Nykyään seurassamme on n. 200 jäsentä ja seura onkin yksi Suomen suurimmista. Järjestämme harjoitusvuoroja kaikenikäisille niin kilparyhmissä kuin perus- ja jatkoryhmissä.

 

Valmennuspäällikön työtehtävät ja työmäärä ovat sovittavissa hakijan elämäntilanteen ja osaamisalueiden mukaan. Työtehtäviä olisivat esimerkiksi seuran harjoitusvuorojen ja tapahtumien suunnittelu, valmentaminen ja osallistuminen seuran kehitystyöhön.

Toivomme, että olet kiinnostunut sulkapallovalmentamisesta ja sen kehittämisestä Pirkanmaalla.

 

Haku on avoinna toistaiseksi, kunnes sopiva henkilö tehtävään löytyy.

Lähetä vapaamuotoinen hakemus sähköpostilla osoitteeseen johtokunta@sulkaset.fi . Tehtävän aloitus ja muut yksityiskohdat sovitaan valitun henkilön kanssa.

 

Lisätietoja tehtävästä voi kysyä seuran vpj Ville Tuomiselta numerosta  040 848 4730 tai sähköpostilla myclub@sulkaset.fi .